Szafy

Nowa szafa w mieszkaniu może w znaczący sposób odmienić wystrój wnętrza i sprawi, że stanie się ono dużo bardziej funkcjonalne i dostosowane do potrzeb użytkownika. Na rynku dostępnych jest wiele modeli szaf. Można dostać prawdziwego zawrotu głowy przeglądając kolejne oferty różnych firm. Dostępne są przeróżne rozwiązania. Szafy różnią się kolorem, wzorami, układem, a także rozmiarem. Prosta decyzja o tym, jaką szafę wybrać, w takiej sytuacji staje się bardziej skomplikowana. Im więcej opcji, tym wybór nie jest już tak prosty.

Szafy w zabudowie

Dobrym wyborem, idealnie pasującym do nowoczesnych wnętrz są modułowe szafy do zabudowy. Szafy dopasowywane są do konkretnego wnętrza i do miejsca, w którym mają zostać umieszczone. Istotne jest, aby wybrać odpowiednie wnętrze szafy, czyli ilość półek, szuflad, a także drążków do zawieszania ubrań. Rozmiar szafy, na jaką się zdecydujesz w dużej mierze jest uzależniony od tego, ile osób będzie z niej korzystało. Inny rozmiar będzie odpowiedni dla jednej osoby, a inny dla całej rodziny. Niektóre modele szaf pozwalają na rozbudowę, co sprawia, ze z takiej szafy można będzie korzystać przez lata. W razie, gdyby rodzina się powiększyła, można będzie dołożyć kolejne partie szafy tak, aby dla każdego starczyło miejsca.

Szafy otwarte i zamknięte

Musisz podjąć jeszcze jedną ważną decyzję, czy zdecydować się na szafę otwartą czy zamkniętą. Modnym rozwiązaniem są obecnie szafy bez drzwi, ale w tym przypadku należy pamiętać, że niezbędne będzie utrzymanie porządku, aby miejsce nie szpeciło wyglądu pomieszczenia. Bałagan w końcu nigdy nie wygląda dobrze. Do takich szaf warto dokupić ozdobne wieszaki, na których ubrania będą się pięknie prezentowały. Warto także zadbać o idealne wykończenie półek oraz szuflad, aby podkreślały one wygląd całej przestrzeni, w której będą przechowywane ubrania.

Jeżeli chcesz, aby mebel sprawował przede wszystkim funkcję szafy, a nie dekoracji wnętrza, zdecyduj się opcję z drzwiami, albo zasuwanymi, albo przesuwanymi. Takie rozwiązanie jest dużo wygodniejsze i pozwala na schludne wkomponowanie szafy w przestrzeń mieszkania. Nawet, jeżeli będziecie mieli w szafie bałagan, nikt tego nie zauważy. Odwiedzający mieszkanie goście będą widzieli jedynie zamknięte drzwi.