Stoliki

Nieodłącznym elementem wyposażenia każdego salonu jest stolik kawowy. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów stanowi punkt centralny tego wnętrza. Umieszczany jest przy kanapie i fotelikach. Można przy nim ugościć rodzinę oraz znajomych, którzy wpadli na kawę lub herbatę. Sprawdzi się on także podczas wieczornego seansu filmowego, gdy chcemy mieć pod ręką różne przekąski. Można będzie je poustawiać na blacie. Stoliki znajdują zastosowanie także w biurze i gabinecie. Można przy nich ustawić fotele. Zapewni to przygotowanie strefy idealnej do prowadzenia rozmów z kontrahentami.

Styl stolików kawowych

Stoliki kawowe dostępne są w różnych wersjach, ale najważniejsze jest to, aby zostały w pełni dostosowane do aranżacji wnętrza salonu czy biura. Kolor, jak i tworzywo, z których zostały wykonane należy dobrać do pozostałych mebli, jakie znajdują się już w pomieszczeniu. Należy także zwrócić uwagę na wysokość stolika tak, aby pasował do sofy czy foteli, które zostaną przy nim umieszczone. Idealnie dobrany stolik powinien mieć wysokość sięgającą do kolan osób siedzących na kanapie. Pamiętaj także o zasadzie, że duża ława w małym pomieszczeniu przytłoczy wnętrze, dlatego należy umiejętnie dobrać jej rozmiar do przestrzeni, jaką dysponujemy.

Nowoczesne stoliki z szklanym blatem

Stoliki kawowe dostępne są w różnych, ciekawych wersjach. Najnowocześniejszym rozwiązaniem są stoliki ze szklanym blatem. W znakomity sposób urozmaicają aranżację nowoczesnego wnętrza. Wyróżniają się one elegancją i niepowtarzalnym charakterem. Blat umieszczany jest albo na drewnianych, albo metalowych elementach. Szklaną powierzchnię z łatwością można utrzymać w czystości.

Małe stoliki kawowe

Jeżeli dysponujesz niewielką przestrzenią w salonie do zagospodarowania, wybierz mały stolik kawowy. Takie rozwiązanie będzie niezwykle poręczne i nie będzie żadnych problemów z jego ustawieniem. Propozycje małych stolików są zróżnicowane, dlatego na pewno każdy znajdzie opcję idealnie dopasowana do wnętrza, w którym chce ją umieścić.